Velikonoce

Co s barvou od vajíček

sobota, března 31, 2018

Vajíčka obarvená a ve sklenicích zůstaly rozpuštěné barvy. Taky je vám pokaždé líto, že nemají další využití a přijdou do kanálu? Nebo možná už máte svůj nápad, co s nimi. Nic světoborného jsem nevymyslela, ale zkusila jsem v barvách vymáchat papírové kapesníčky. No a ve finále je z toho fajn materiál k dalšímu tvoření. Navíc uschovatelný "napotom". 


Barva od barvení vajíček už vychladla, takže ubrousky v ní můžete máčet rukama. Nicméně, pokud si nechcete špinit ruce, použijte nějakou starou plastovou mističku. Bílé papírové kapesníky před máčením poctivě zmačkejte. Vytvoří se na nich pak pěkná batikovaná nepravidelná struktura, která je na další tvoření žádoucí. Jinak můžete používat obyčejný krepák nebo hedvábný papír, ne? :-)Pak na zmuchlané kapesníčky nakapejte zbylou vajíčkovou barvu.


Ubrousky z lázně vyndejte a zmačkané je nechte třeba na novinách na topení uschnout.


 Po rozložení získáte parádní batikovaný papír, který si sám říká o další tvoření. Můžete ho klidně použít na další zdobení vajíček. Jednoduše vajíčko potřete lepidlem a ubrousek na něj namačkejte.


Nebo si uřízněte kousek tvrdého papíru (klidně i kartonu, ať se příliš nerozmočí), naneste na něj vrstvu lepidla a opět ubrousek mačkejte a přilepujte.Volné kraje ohněte a přilepte z druhé strany. 


Hotové dílo můžete použít třeba jako originální pozadí pro své přáníčko.


Také se Vám bude líbit

0 comments

Sledujte mě na Facebooku