DIY

Tvoření z dýňových semínek

středa, listopadu 01, 2017

Halloween a tedy i dlabání dýní je za námi. Také je vám líto dýňová semínka vyhazovat? Zkuste je vyčistit, vyprat a usušit. Pak z nich máte výborný materiál na tvoření. Nápadů, co z dýňových semínek udělat, je jistě hodně. Ale kytičky se mi zdají nejvíce praktické. Mám ráda, když zabalený dárek dostane originální podobu.


Nejprve si ze čtvrtky vystřihněte kolečka. Velikost podle toho, jak velkou chcete květinu. Já použila cca 4 cm průměr. Vyčištěná semínka lepte k okraji kolečka.


Pak přidejte další řadu.


Pokud chcete, můžete dát ještě jednu řadu.


Květinu lze nabarvit, třeba akrylovými barvami.


Nebo výborně funguje i lak na nehty, případně barva ve spreji. U laku na nehty doporučuji barvit každou řadu před nalepením druhé zvlášť. Pokryjete tak i místa, kam se měkkým štětečkem hůře dostáváte.
Můžete kombinovat barevnost řad.

Doprostřed okvětí můžete použít například hořčičná semínka.


Ale výborně vypadají i drobné korálky.


Jako efekt na závěr doporučuji použít třeba lak na nehty se třpytkami. Vypadá to skvěle, ne?Kytku pak můžete použít třeba jako ozdobu na dárek, kdy jí stačí přilepit k mašli.


Nebo si můžete vyrobit takové mašle dopředu, do zásoby, na dobu, kdy budete nestíhat s balením dárku a bude stačit vytáhnout předpřipravenou originální stuhu.

Stačí na kolečko vespodu přilepit delší stuhu, kterou pak obvážete dárek. Můžete přidat třeba ještě pár střapců ze slámy. A na zakrytí přilepit další kolečko.

Také se Vám bude líbit

0 comments

Sledujte mě na Facebooku