balení dárků

Jak zabalit peníze jako dárek

čtvrtek, října 05, 2017

Jdete na svatbu nebo na oslavu a potřebujete zabalit peníze jako dárek? A nebo nápaditě ukrýt poukázku třeba na víno? Ve starších příspěvcích na mém blogu najdete několik návodů, jak si v takových situaích poradit neokoukaně. Nicméně jde většinou o dárkové balení peněz formou přáníčka. Nyní vás chci inspirovat návodem k vytvoření schovky na peníze opravdu originální. A pro milovníky vína značka ideál. 


Nejprve láhev zbavíme etikety. Můžete vyzkoušet různé postupy, ale odmočení v jarové vodě prostě funguje nejlépe. V případě, že na láhvi zůstane trochu lepidla, výborně funguje technický benzín. 
Dekorační kamínky (barvu si zvolte jaká se vám nejvíce líbí, existují i fialové) si nejprve nanečisto srovnáme na stole do tvaru hroznu, abychom měli trochu představu, jak nám vystačí a kam je pak umisťovat na láhev. A pak jednoduše pomocí tavné pistolky lepíme kameny na láhev.
Tavnou pistolku necháme rozehřátou, protože hrdlo láhve obmotáme sisálovým provázkem (dobře vypadá i dekorační lýko) a jeho začátek i konec přichytíme pomocí lepidla.

Jak zabalit peníze jako dárek
Nyní jdeme na listy. Můžeme si je vystřihnout z papíru (třeba obkreslit skutečné nebo vytisknout z internetu) a mezi dva listy před slepením vložit kousek zahradnického drátku, kterým pak listy přichytíme k hrdlu láhve.
 Nebo ještě jednodušší je zbavit svou umělou květinu břečťanového typu o jeden šlahoun.Kousek šlahounu ohnout do kolečka a konce k sobě přivázat drátkem. Přesahující konec rozhodně nestříháme, ale smotáme do spirálky (napodobíme tak právě typické úponky révy vinné).Každopádně další úponky je potřeba přidat. Takže si odštípneme kousek zeleného zahradnického drátku a stočíme ho třeba na tužce. Konec pak obmotáme kolem hrdla.No a připravené kolečko listů jednoduše navlékneme na hrdlo.Jak zabalit peníze jako dárek
Tento krok můžeme vynechat, pokud chceme obdarovaného trochu potrápit vysvobozováním svého dárku z láhve. Nicméně pokud máme slitování, do korku zašroubujeme háček na vrutu. Pokud nemáte háček, lze to vyřešit i zapíchnutím špendlíku.  
No a pak už jen stačí zakoupit a vytisknout dárkový poukaz na víno nebo připravit bankovky vyšší hodnoty  :-) 


Stočit ho do ruličky a přivázat ke korku.A vložit do láhve...Také se Vám bude líbit

0 comments

Sledujte mě na Facebooku