DIY

Jak využít skořápky od pistácií

středa, června 28, 2017

Máte rádi pistácie? Člověk je schopen najednou spořádat i celý pytlík. A toho odpadu z nich. Co takhle z odpadu, skořápek, udělat materiál pro svůj DIY projekt? Podívejte se na postup krok za krokem jak vyrobit jednoduchou krabičku třeba na šperky.


Postup je jednoduchý. Stačí si vyloupat dostatek pistácií a schovat si skořápky. A pak se bude hodit nějaká pěkná krabička. Třeba dřevěná kulatá od Sacheru.
Doprostřed víčka krabičky pomocí tavné pistolky přilepíme na výšku tři skořápky od pistácií co nejvíce přiblížené k sobě. Prostě kápneme kapičku lepidla a skořápku do něj zasadíme. Lehce hned drží v požadované poloze.
Pak kolem tohoto základu začneme lepit dokola další skořápky. 
A pokračujeme dál, podle toho, jak bohatý a velký květ chceme mít.Pak stačí hotový květ nastříkat třeba zlatou barvou ve spreji.Ale jde samozřejmě použít i štětec a akrylovou barvu. Jako např. na spodní část krabičky, kterou jsem natřela na bílo.
Elegantní krabička, třeba na šperky pro maminku, je hotová.
Stejný postup lze použít na vytvoření dekoračního květu, resp. sukulentu. Skořápky přilepíme třeba na kámen. A natřeme je na zeleno.
A špičky obarvíme růžovou.


Hotový květ můžeme nechat jen tak, jako dekoraci na kameni (třeba těžítko), nebo „zasadit“ do malého květináčku apod.Také se Vám bude líbit

0 comments

Sledujte mě na Facebooku