balení dárků

Jak originálně zabalit peníze nebo víno

pátek, prosince 22, 2017

Jako každý rok se jistě najde někdo, komu budete chtít dát pod stromeček peníze nebo víno. Přináším vám pár tipů, jak zabalit víno nebo peníze jako dárek. Díky jednoduchým trikům můžete i s tak obyčejnými dárky zanechat nezapomenutelný dojem.   

Prvně můžete mrknout na krátké video, kde najdete postup, jak rychle, ale originálně zabalit láhev vína pod stromeček. Ten stejný postup je jako poslední tip tohoto příspěvku v podobě foto návodu.
Začneme asi od nejjednoduššího. Do hezké krabičky od bonboniéry nebo pralinek přilepte papírové košíčky (případně můžete použít i původní plastový vnitřek bonboniéry).


Peníze složte do úhledných balíčků, které můžete převázat stužkou.


Pak jen stačí naplnit košíčky a dárek hezky zabalit.


Ozdoba? Ne, překvapení! Peníze smotejte do úzké ruličky a přivažte na pevnou nit.

Z větší ozdoby sundejte očko na zavěšení a ruličku peněz vsuňte do ní. Nit samozřejmě nechte čouhat ven, pokud nechcete, aby obdarovaný musel ozdobu rozbíjet. 


Nezapomeňte před zavěšení na vánoční stromeček připevnit visačku se jménem, ulehčíte obdarovanému hledání.

Nápaditý šperk pro ženu. Stačí koupit obyčejnou obruč, která se používá jako základ na náhrdelníky, případně můžete použít řetízek. Peníze složte třeba do trojúhelníku nebo jiného zajímavého tvaru (troufnete si na origami?). Můžete pro přichycení odstávajících rohů použít dočasné lepidlo, které po odstranění nezanechá žádné stopy.


Peníze navlečte na náhrdelník.


A dílo zabalte jako cenný šperk.


Andělíček pro štěstí. Budete potřebovat tři bankovky, které složte do harmoniky.
Bankovky svažte k sobě gumičkou (viz. obrázek).


Navlečte pevnou nit na jehlu a na konci přivažte malou visačku na jméno vystřiženou z papíru.


Jehlu protáhněte uprostřed mezi bankovkami (bankovky nepropichujte, není to potřeba) a navlečte na ní bambulku nebo větší korálek jako hlavu anděla.Anděla dotvarujte a připevněte na háček. Zbývá na visačku připsat jméno obdarovaného a zavěsit na stromeček.


Darujte víno vtipně. Vezměte menší pruh čisté pytloviny a prostým sestehováním jedné strany vytvořte kápi.Druhý kousek omotejte kolem láhve a převažte jutovým provázkem. Nezapomeňte přichytit svítící tyčku.

Myslím, že takového mistra Yodu ocení především pánové.

Víno je v podstatě takový bonbónek. Tak proč ho nezabalit jako typické vánoční cukroví z kolekce? Můj taťka jim říká „cetličky“. Jako základ použijte tvrdší kartón, který stočte kolem vína do tuby.


Pro jistotu na konce přelepte izolepou, ať víno nevypadává.

Pak tubu obtočte bílým papírem, který na konci nastříhejte jako střapce. Přes bílý papír přijde zlatý pruh.


A poslední fází je celofán. Na koncích zakruťte a pro jistotu svažte tubu jako bonbón.
Budete darovat víno i peníze? Tavnou pistolkou k láhvi vína přichyťte jeden konec chlupatého řetězu na stromeček.


A řetěz kolem láhve obmotejte. Druhý konec opět zajistěte tavnou pistolkou. Pro super efekt můžete přidat malý LED světelný řetěz na knoflíkové baterky.Bankovky složte do harmoniky a uprostřed obmotejte háčky na stromeček. Křidýlka rozevřete. 


Ze zlatého papíru si vystřihněte dvě stejné hvězdy, které slepte k sobě a mezi ně vložte drátek. Hvězda bude sloužit také jako jmenovka. 


Hvězdu připevněte k hrdlu láhve. Zavěste ozdoby a máte hotovo. 

A takto vypadá finální stránka v časopise Můj světTaké se Vám bude líbit

0 comments

Sledujte mě na Facebooku