DIY

Podzimní věnce z kaštanů

neděle, října 23, 2016

Sběr kašatnů patří k oblíbené kratochvíli dětí. Kromě osvědčených zvířátek z nich můžete vyrobit vkusné dekorace na dveře a užít si podzimu plnými doušky.

Nejjednodušší je koupit a použít polystyrénový základ na věnce. ale pokud ho zrovna doma nemáte, jako já, můžete si pomoci třeba pěnovou izolací, kterou stočíte dokola a spoj přelepíte izolepou.

Pak pomocí tavné pistole základ oblepíme kaštany. Ač se to nezdá, je to celkem časově náročné a hlavně pozor na prsty (pracuji s tavnou pistolí stále, ale tolik puchýřů jsem si v jeden den už dlouho neudělala

Stačí přidat ozdobu třeba v podobě jutové mašle a zavěsit na dveře.
Nebo můžeme zvolit jednodušší variantu. Kaštany si vrtačkou provrtáme skrz naskrz.
A navlečeme je na pevnější drát.Konce k sobě smotáme a přebytek uštípneme.Pak máme nesčetně možností. Nechat jednoduchý kruh s jutovou mašlí…Přidat menší středový…Nebo navléct další provrtané kaštany na provázek. Doporučuji opět využít triku s namočeným koncem provázku do vosku (nebude se třepit a i bez jehly ho pohodlně provlečete malou dírkou).A zavěsit je doprostřed kruhu.


Nebo co takové makovice?Já se zamilovala do prázdných šnečích ulit, kterých máme na zahradě mraky. Stačí provrtat malé dírky. A opět navléct na provázek.No a nemusíme zůstávat u kolečka. Díky drátu lze kruh hezky tvarovat. Třeba do srdíčka.

Také se Vám bude líbit

0 comments

Sledujte mě na Facebooku