DIY

Náhrdelník z profilové trubky

středa, září 14, 2016

Zajeďte do hobby marketu. Určitě zde najdete různé průměry hliníkových profilů, které se většinou prodávají v metrových délkách. Kupte si jeden prut či dva pruty a doma je nařezejte pilkou na železo na malé válečky. Další z DIY projektů, který zvládnete levou zadní. Návod krok za krokem na originální náhrdelník najdete níže.
Kulatou gumu (nebo lze použít i různé hezké voskové provázky či kůži) nastříháme na kousky o délce požadovaného náhrdelníku. Počet pásků záleží na našem vkusu a samozřejmě velikosti koncovky, kterou jsme koupili (tedy kolik se nám jich tam vejde).Jedny konce gum vlepíme do bižuterní koncovky, buď lepidlem, nebo tavnou pistolkou.
 Pak přichází netěžší část – jemnou pilkou na železo si metrový profil rozřežeme na různě dlouhé kousky a pilníkem začistíme okraje.
Nařezané kousky si můžeme natřít barevným lakem na nehty.
 
A pak následuje naopak nejzábavnější část – navlékáme trubičky dle svého vkusu na volné konce gum.
Nemusíme zůstat jen u trubiček, ale lze přidat i různé korálky, kroužky a jiné doplňky.
 Volné konce vlepíme do druhé bižuterní koncovky a přidáme zapínání na očku.
 
Máme hotový velmi zajímavý náhrdelník.

Samozřejmě lze udělat pouze jednoduchý. Jen pak koupíme menší koncovky, do kterých vlepíme pouze jeden provázek či gumu.

A opět navlékáme dle vkusu.
 
Samozřejmě možností kombinací je nekonečně mnoho. 

Další můj typ je na náramek. Můžeme ho udělat pouze z jedné delší gumy, na kterou navlékneme několik trubiček, uděláme uzel a ten schováme pod jednu trubičku, kde ho zajistíme lepidlem.
 


Pak stačí gumu obmotat kolem ruky…
 
Případně postupujeme jako u náhrdelníku.
 


Také se Vám bude líbit

0 comments

Sledujte mě na Facebooku